התקשרו עכשיו

אודותי

שירן שלםשירן שלם, בן 44, נשוי ואב לשניים. בוגר תואר בחינוך גופני, מאמן אישי ועסקי (חבר באיגוד המאמנים הישראלי), מנהל "שירות משמעותי בצה"ל". במהלך 16 השנים האחרונות, עוסק בפיתוח תכניות חינוכיות-ערכיות של הכנת בני נוער לקראת הגיוס במגוון רחב של מסגרות.

במסגרת בית ספרית אני בונה ומעביר תכניות עבודה לנוער, סדנאות, הרצאות וימי פעילות מרוכזים בהם אני עוסק בפיתוח מנהיגות נוער, יזמות חברתית ובמתן ידע וכלים לקראת הגיוס. הפעילות מתבצעת בלמעלה מחמישים בתי ספר ובמהלכה אני מלווה תלמידים משכבות י'- י"א-י"ב, הורים, צוותים חינוכיים, מועצות אזוריות, מתנ"סים ומועצות נוער בישובים ברחבי הארץ.

במסגרת פרטנית אני עוסק באימון נוער בתהליכים אישיים המאפשרים למתאמנים למצוא את העוצמות שלהם וללמוד כיצד להביא אותן לידי ביטוי בהתמודדויות היומיומיות שלהם וכן במשימות הגדולות יותר בחייהם. תהליך האימון נוגע בכל תחומי החיים: התבגרות, ניהול זמן (לימוד הדרכים בהם ניתן ליצור סביב משימה מסוימת, שיטת עבודה לנוער ולמקסם את ההצלחה בה) במטרה ללמד אותם תכנון, הכנה לצה"ל ועוד. האימון מותאם באופן אישי לכל נער ונערה.

בנוסף לאימון בני הנוער במסגרת אישית וקבוצתית, אני מלווה הורים בתהליך ייחודי וקצר מועד, במטרה לאפשר להם להתמודד עם אתגרי גיל ההתבגרות בהצלחה, לשפר את המיומנויות ההוריות שלהם, להכיר מקרוב את עולמו של המתבגר/ת שלהם, ללמוד כיצד יוצרים סמכות הורית ותקשורת נכונה במשפחה.

על דגלי חרטתי את החינוך הערכי, המצוינות והשאיפה למצות את היכולת האישית של בני הנוער בישראל (ללא קשר לאזור מגורים, רקע כלכלי או דתי) ולאפשר להם לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. דרך חיזוק ערכיהם המובילים ושימת דגש על פעילות משולבת מנטאלית ופיזית. לאפשר להם לממש את חזונם ומטרותיהם. התהליך אותו אני עובר עם הנוער, סולל את דרכם ומאפשר להם להיות חיילים ואזרחים משמעותיים ותורמים לעצמם ולחברה הישראלית. 

בשימוש יצירתי בכלים עשירים ומגוונים, אני לוקח את בני הנוער איתם אני עובד למסע משמעותי ומרתק ומביא אותם להבנה העמוקה של חשיבות התרומה לקהילה, לחברה ולמדינה, בהנחה שהם הדור הבא של מדינת ישראל והם הטובים ביותר כי אין לנו אחרים. השאיפה למצוינות ולמימוש היכולת הטמונה בכל אחד ואחת מהם הם המפתח להצלחה.

בניית תכניות עבודה לנוער בין אם במסגרת אישית ובין אם במסגרת קבוצתית, היא דרך משמעותית וחשובה דרכה ניתן להטמיע טכניקות אלה בבני הנוער כבר מגיל צעיר ולאפשר להם לצמוח ולהתפתח באופן בריא, נכון ומכוונן הצלחות. תהליך העבודה עם בני הנוער מאפשר להם להציב לעצמם מטרות ולהשיגן, ולהפוך את תקופת ההתבגרות, השירות הצבאי או  הלאומי למשמעותי, תורם ומעצים תוך מימוש הפוטנציאל הגלום בהם.

"מי שאין לו מטרה משלו, נידון לעבוד עבור אלה שיש להם מטרות", בכך אני מאמין בכל לבי ולשם אני לוקח איתי את הנוער , למקום שבו משמעות והצבת יעדים הם לא מילה גסה אלא בניית חיים עוצמתיים ומשמעותיים.